Frivol válasszal élve: miért ne? Hiszen számtalan előnnyel jár, csak el kell olvasni a különböző nyelvi intézetek ajánlóit, hogy megtudjuk hányan beszélik, hol használható, mennyire szükséges.
Ezzel szemben az igazság az, hogy az angolt egyetlen nyelv sem képes lepipálni. A francia a "diplomácia nyelveként" tetszeleg, a spanyol a rendkívül divatos latin zenék miatt él meg, de a többi nyelvhez házasodni, dolgozni vagy legalább tökelütöttnek kell lenni, hogy tanulni kezdjük. (szerencsére a honi szabályozások egyetemi diplomához két nyelv ismeretét írják elő, úgyhogy van remény)
De mégis, miért pont németül? Hiába a "sógorság", a páneurópai piknik meg az elmaradhatatlan Sissi királyné, a német nyelv presztízse meg sem közelíti az angolét. Hiszen német nyelvterületen is az elangolosodás a legnagyobb gond, mert ez a nyelv rövid, frappáns, mindenki által könnyen érthető kifejezéseket használ. (az igeidőkkel meg bajlódjon más)
És ebből adódik rögtön a válasz is: azért jó németül tanulni, mert (viszonylag) kevesen tudnak! Vagy épp azért, mert utána sokkal könnyebb megtanulni egy másik nyelvet ("de jó, hogy nincs melléknévragozás") Mert érthető és logikus. És mert síelés után jobban esik a Glühwein, mint a mulled wine.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.